Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Starcza

Gmina starcza.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Czas Wolny Inaczej X

Zadanie „Czas Wolny Inaczej X” współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego „Wzmocnienie działalności funkcjonujących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego w ramach konkursu dla gmin i powiatów województwa śląskiego pod nazwą „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2020 r.”

Realizacja projektu w ramach zadania „Czas Wolny Inaczej X” w roku 2020 narażona była na perturbacje wynikające z sytuacji epidemicznej w kraju. Wstępnie projekt miał  być realizowany od 15.05.2020 r. do 31.12.2020 r. jednak ze wzglądu  na  lawinowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2,  realizacja projektu rozpoczęła się  01.09.2020 r. a od  05.11.2020 nastąpiło zawieszenia świadczenia przez placówkę wsparcia dziennego usług w formie stacjonarnej.

Funkcjonowanie Gminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Starczy oraz realizacja zadania była możliwa dzięki otrzymanej dotacji Województwa Śląskiego w wysokości 30.197,00 zł. oraz wkładowi własnemu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w kwocie 47.201,00 zł.

W ramach zadania „Czas Wolny Inaczej X” zakupiono szereg materiałów do prowadzenia zajęć oraz zakupiono artykuły spożywcze w celu przygotowania posiłków dla dzieci przebywających w placówce. Ze środków dotacji pokryto również koszty prowadzenia zajęć kulinarnych, socjoterapeutycznych, profilaktycznych, kompensacyjno-korekcyjnych,  terapeutycznych pod nazwą „Uczę się przez zabawę”  oraz informatycznych i wokalno-instrumentalnych.

Otrzymane środki umożliwiły również  zorganizowanie wyjazdu wychowanków do kina oraz wycieczkę do Parku Krajobrazowego w Podlesicach, gdzie wzięli udział w warsztatach płukania złota i innych minerałów.

Uczestnicy wszystkich zajęć korzystali z dożywiania. Wychowankowie placówki mieli zapewnioną pomoc w nauce oraz atrakcyjne formy  rozwijania swoich zainteresowań.

Bardzo ciekawą ofertą spędzenia wolnego czasu była możliwość udziału w zajęciach wokalnych oraz nauki na instrumentach muzycznych.

Wychowankowie mogli liczyć na wsparcie, wskazówki i pomoc opiekunów w rozwiązywaniu różnych problemów.

Gminna Placówka Wsparcia Dziennego w Starczy stała się miejscem, w którym dzieci mogą uzyskać pomoc w nauce oraz bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić czas wolny poprzez uczestnictwo w różnych ciekawych zajęciach, wyjazdach i wycieczkach.

Wójt Gminy Starcza

Wiesław Szymczyk