Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Starcza

Gmina starcza.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koronawirus. Gmina Starcza stawia na profilaktykę.

Dziś przedstawiciele Gminy Starcza oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Woźnikach spotkali się z dyrektorami szkoły podstawowej i przedszkola. Omówiono temat związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Dyrektor GZOZ Michał Sowiński  przedstawił ogólną sytuację w kraju i zagranicą. Przypomniał zasady bezpieczeństwa i higieny.

Do dyrektorów szkoły i przedszkola trafiły instrukcje o myciu rąk, które zaleca się wywiesić  w każdej sali. Zobowiązuje się nauczycieli do przeprowadzania rozmów z dziećmi  i młodzieżą na temat zachowania zasad higieny. Apel do rodziców, aby nie przyprowadzali przeziębionych dzieci do szkoły i przedszkola. Dyrektor GZOZ zaapelował o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Podczas spotkania doradzono rezygnacje z wyjazdów zagranicznych, zwłaszcza do krajów, gdzie odnotowano przypadki zachorowań spowodowanych koronawirusem. Podjęto też decyzję, by uczniowie unikali dużych skupisk ludzi (wiąże się to np. z odwołaniem wycieczek czy zajęć na basenie).

Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem. Nasza gmina stawia przy tym na profilaktykę skierowaną zwłaszcza do najmłodszych mieszkańców. Zakupiliśmy bezdotykowe termometry, urządzenia do pomiaru saturacji krwi i pulsu (pulsoksymetry), środki do dezynfekcji, które dzisiaj trafią do szkoły i przedszkola. To obiekty, w których gromadzi się dużo ludzi, często nieświadomych przenoszenia różnego rodzaju zarazków.

Dyrektor GZOZ przypomniał, że Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia  koronawirusa. Infolinia działa całodobowo 7 dni w tygodniu pod numerem 800 190 590. Informacji na ten temat udziela też całodobowo Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie pod nr telefonu 661 868 810.

 

05

MAR

2020

444

razy

czytano

287/599

Gmina Starcza

Najnowsze aktualności

Ważne linki

INWESTYCJE I PROJEKTY

Gospodarowanie odpadami komunalnymi

Wymiana pieców

Odnawialne źródła energii

System powiadamiania SMS

Ostrzeżenia dla mieszkańców

Rozkład jazdy autobusów

Akty prawne

LGD Bractwo Kuźnic

mikroPorady.pl

CEID Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Zdjęcie: Niezwykła architektura Gminy Starcza.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Miejsca spotkań w Gminie Starcza.
Logo serwisu.

Starcza

Nowoczesna Gmina

Zdjęcie: Inwestycje w Gminie Starcza.
Zdjęcie: Zabudowania Gminy Starcza.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.