Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Starcza

Gmina starcza.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP z terenu Gminy Starcza

W dniu 10 lipca 2018 r. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Starcza.

Sprzęt zakupiony za łączną wartość 40 440,03 zł został w 99 %, tj. w kwocie 40 035,63 zł sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Nieodpłatnego przekazania sprzętu dla OSP Starcza, OSP Rudnik Mały oraz OSP Łysiec dokonał Wójt Gminy Starcza Wiesław Szymczyk.

Każda z tych jednostek otrzymała  zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 z noszami typu deska i szynami Kramera oraz defibrylator AED z baterią i elektrodami, w skrzynce z kluczem do trybu pediatrycznego oraz zestawem do przezbrajania sprzętu w tryb szkoleniowy.

Jednostki OSP doposażone w odpowiedni i brakujący sprzęt będą mogły szybko i efektywnie reagować na pojawiające się zagrożenia oraz w profesjonalny sposób pomóc ofiarom wypadków.

LIP

razy