Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Starcza

Gmina starcza.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podpisana umowa na dofinansowanie budowy wodociągu i kanalizacji w miejscowości Łysiec

W dniu 16 listopada 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach Wójt Gminy Starcza, Wiesław Szymczyk i Skarbnik Gminy, Halina Gryl podpisali umowę na dofinansowanie projektu pt. „Budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Strażackiej i ul. Myśliwskiej oraz na osiedlu w miejscowości Łysiec”.

Operacja typu „Gospodarska wodno-ściekowa” będzie realizowana w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020,

Na budowę wodociągu i kanalizacji w miejscowości Łysiec pozyskano dofinansowanie ze środków unijnych do kwoty 1 028 246,00 zł.

Prace nad budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łysiec będą prowadzone w następujących ulicach: Kwiatowej, Krótkiej, Prostej, Osiedlowej, Nowej, Strażackiej i Myśliwskiej.

W ramach zadania zostanie wykonane ok 3,7 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 1,8 km sieci wodociągowej.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach.

Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 30.06.2019 r.

Celem realizacji tego zadania będzie poprawa warunków życia mieszkańców oraz stworzenie korzystnych warunków rozwoju gminy.

LIS

razy