Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Starcza

Gmina starcza.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE NA MAPACH SPRZED 100 LAT

W Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP), oficjalnym portalu mapowym Województwa Śląskiego, zostały udostępnione historyczne mapy z lat 1958-61, 1901 oraz 1883, obejmujące znaczną część obszaru województwa śląskiego.

Dzięki współpracy z Archiwum Państwowym w Katowicach w systemie ORSIP można znaleźć poniższe mapy:

ü  Mapa topograficzna w skali 1:5000, która przedstawia sytuację topograficzną z lat 1958-61.

ü  Niemiecka mapa topograficzna: Topographie zur Flözkarte vom nordlichen Teil des Oberschlesischen Steinkohlenbeckens  w skali 1:10000 z roku 1901, obejmuje obszar od Sosnowca do Zabrza i od okolic Tarnowskich Gór do okolic Mikołowa.

ü  Niemiecka mapa z 1883 roku: Specialkarte der Oberschlesischen Bergeviere unter Angabe der Lage der verliehenen Bergwerke w skali 1:10000,  obejmuje obszar od Dąbrowy Górniczej do Gliwic i od okolic Tarnowskich Gór do okolic Radlina.

Dane znajdują się w module Archiwum Państwowe w Katowicach i są podpięte do paska czasu, dzięki czemu można prześledzić zmiany zachodzące na przestrzenni 100 lat.

Wejdź na www.orsip.pl i poznaj historię województwa śląskiego na mapach.

LIP

razy