czwartek 26 listopada 2020 r., imieniny obchodzą: Leon, Leonard

Strona główna » Aktualności » Program Wspieraj Seniora

Program Wspieraj Seniora

Szanowni Mieszkańcy Gminy Starcza,

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starczy realizuje program „Wspieraj Seniora”. Program skierowany jest dla osób, które w związku z obowiązującym stanie epidemii oraz wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.

Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących m.in. artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej.

Z programu mogą skorzystać osoby starsze po 70. roku życia. W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70. życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby.

Udzielanie pomocy odbywa się wg. poniższego schematu:

Krok 1.

Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11

Krok 2.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

Krok 3.

Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, podaje datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora, weryfikuje zgłoszenie oraz ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Następnie podaje dane osoby, która przyjdzie do Seniora w celu pomocy oraz datę.

Krok 4.

Koszty zakupów pokrywa Senior - przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.

Seniorzy mogą również zgłaszać się bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starczy w dniach poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7.30 -15.30, we wtorki -8.00-16.00. Potrzeby można zgłaszać również pod numerem

telefonu: 34 3140 508.

data dodania: 04 listopada 2020 r.