czwartek 26 listopada 2020 r., imieniny obchodzą: Leon, Leonard

Strona główna » Aktualności » Gmina pozyskała kolejny grant na zakup sprzętu ...

Gmina pozyskała kolejny grant na zakup sprzętu komputerowego dla szkoły

Gmina Starcza przystąpiła do realizacji projektu grantowego pn. „ Zdalna Szkoła + ”  wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”

„Zdalna Szkoła Plus” jest kontynuacją poprzedniego wsparcia. Dofinansowanie które mogliśmy uzyskać wyniosło 45 tys. złotych i na taką właśnie kwotę nasz samorząd złożył wniosek.

Po przeprowadzeniu rozpoznania cenowego podpisano umowę na zakup sprzętu z firmą KOMBIT PLUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu za cenę 42 601,05 zł i zakupiono 15 laptopów wraz z oprogramowaniem spełniających wymagania projektu.

Sprzęt komputerowy został przekazany do Szkoły Podstawowej w Starczy. Będzie on wykorzystywany przez nauczycieli i uczniów, w tym z rodzin wielodzietnych (3+) w systemie kształcenia zdalnego. Po zakończonej epidemii sprzęt wróci do szkoły, gdzie będzie służył wszystkim uczniom w celach edukacyjnych.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.