poniedziałek 13 lipca 2020 r., imieniny obchodzą: Daniel, Małgorzata

Strona główna » Aktualności » Gmina Starcza pozyskała grant na zakup sprzętu ...

Gmina Starcza pozyskała grant na zakup sprzętu komputerowego dla szkoły

Gmina Starcza przystąpiła do realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”

Gmina pozyskała na ten cel grant w wysokości 45 000,00 zł.

Po przeprowadzeniu rozpoznania cenowego podpisano umowę na zakup sprzętu z firmą JM DATA sp. z o.o. i za cenę 42 902,40 zł zakupiono 16 laptopów wraz z oprogramowaniem spełniających wymagania projektu.

Sprzęt komputerowy został przekazany do Szkoły Podstawowej w Starczy. Będzie on wykorzystywany przez nauczycieli i uczniów w systemie kształcenia zdalnego.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.