czwartek 27 lutego 2020 r., imieniny obchodzą: Gabriela, Anastazji

Strona główna » Aktualności » Czas wolny inaczej IX

Czas wolny inaczej IX

Zadanie „ CZAS WOLNY INACZEJ IX” współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego„ Wzmacnianie działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży funkcjonujących na terenie województwa śląskiego”, w ramach konkursu dla gmin i powiatów województwa śląskiego pod nazwą „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2019r."

Podczas „Uroczystego Spotkania Wigilijnego” odbyło się podsumowanie działalności Gminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Starczy połączone z prezentacją działań realizowanychw ramach zadania „Czas wolny inaczej IX”.

Brali w nim udział uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach zadania „ Czas wolny inaczej IX” oraz zaproszeni goście- Wójt Gminy Starcza Wiesław Szymczyk, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ilona Ciura, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starczy Aldona Huras, dzielnicowy Jerzy Puszczewicz oraz księgowa Danuta Szymczyk.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w placówce: Ewa Lisek, Danuta Micuda i Tatiana Żak oraz Zbigniew Łapaj wspólnie z wychowankami przedstawili przygotowany w czasie prowadzonych zajęć program artystyczny oraz prezentację działań w ramach zadania „Czas wolny inaczej IX”

Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe przedstawienie o tematyce świątecznej. Goście z Wójtem na czele złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.

Sekretarz Gminy podziękowała prowadzącym zajęcia w placówce, za pracę z dziećmi i młodzieżą oraz zaangażowanie w realizację zadania „ Czas wolny inaczej IX” oraz księgowej za obsługę finansową.

Funkcjonowanie Gminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Starczy i realizacja zadania była możliwa dzięki otrzymanej dotacji Województwa Śląskiego w wysokości 20 326,00 zł oraz wkładowi własnemu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  W ramach zadania „ Czas wolny inaczej IX” zakupiono szereg pomocy do prowadzenia zajęć. Ze środków dotacji pokryto również koszty prowadzenia placówki, tj. koszty wynagrodzenia wychowawców i dożywianie. Otrzymane środki umożliwiły zorganizowanie wyjazdu wychowanków do kina oraz do stadniny koni.

Uczestnicy wszystkich zajęć korzystali z dożywiania. Wychowankowie placówki mieli zapewnioną pomoc w nauce, rozwijali swoje zainteresowania i zdolności w czasie zajęć artystyczno-teatralnych, poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Bardzo ciekawą ofertą spędzenia wolnego czasu była możliwość udziału w zajęciach wokalnych oraz nauki gry na instrumentach muzycznych prowadzonych przez Zbigniewa Łapaja. Podsumowaniem tej formy zajęć był występ wokalny uczestników zajęć oraz występ zespołu (bandu) instrumentalnego.

Wychowankowie mogli liczyć na wsparcie, wskazówki i pomoc wychowawców w rozwiązywaniu różnych problemów.

Gminna placówka stała się miejscem, w którym dzieci i młodzież z terenu gminy może uzyskać pomoc w nauce oraz bezpiecznie i atrakcyjnie spędzać czas wolny poprzez uczestnictwo w różnych ciekawych zajęciach, wyjazdach i wycieczkach.

Sekretarz Gminy

Ilona Ciura

data dodania: 08 stycznia 2020 r.