środa 12 grudnia 2018 r., imieniny obchodzą: Aleksandra, Dagmara

Strona główna » Aktualności » I Sesja Rady Gminy Starcza

I Sesja Rady Gminy Starcza

Uroczysta sesja Rady Gminy Starcza odbyła się 23 listopada 2018 r. o godz. 11:00.

Obrady prowadził radny senior Henryk Żak.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Ilona Ciura wręczyła nowym radnym zaświadczenia       o wyborze. Zaświadczenie otrzymał także Wiesław Szymczyk, którego mieszkańcy wybrali już po raz szósty na swojego przedstawiciela i gospodarza gminy.

Radni nowej kadencji 2018-2023 złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowanie złożył również Wiesław Szymczyk, który został zaprzysiężony na kolejne 5 lat na Wójta Gminy Starcza.

Podczas pierwszej sesji został wybrany Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Starcza. Radni w tajnym głosowaniu zadecydowali, że przez najbliższe pięć lat zaszczytną funkcję przewodniczącego pełnić będzie ponownie Ewa Jędrzejewska, wiceprzewodniczącą została Janina Miglus.

Wyłoniono także składy Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu          i Rozwoju Gminy oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Życzymy wszystkim owocnej pracy dla dobra naszej Gminy.

data dodania: 26 listopada 2018 r.