piątek 21 września 2018 r., imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Strona główna » Aktualności » ZADANIE CZAS WOLNY INACZEJ VIII

ZADANIE CZAS WOLNY INACZEJ VIII

Zadanie „Czas wolny inaczej VIII” współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego, realizowane w ramach konkursu  „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień  oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie    w Województwie Śląskim w 2018r.”

Sejmik Województwa Śląskiego przyznał Gminie Starcza w ramach konkursu dotację w wysokości 17 226,00 zł. na realizację zadania „Czas wolny inaczej VIII”    w Gminnej Placówce Wsparcia Dziennego w Starczy. Jest to już 8 dotacja wspierająca działalność wcześniej świetlicy środowiskowej, a obecnie Gminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Starczy.

Otrzymane środki finansowe oraz  wkład własny gminy Starcza   przeznaczone będą na funkcjonowanie placówki do końca 2018 roku.

W ramach działalności prowadzone będą zajęcia socjoterapeutyczne z elementami bajkoterapii, profilaktyczne i informatyczne, pomoc w nauce, a także gry i zabawy rozwijające zainteresowania muzyczne, teatralne, plastyczne i sportowe dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć korzystać będą z posiłku. Zorganizowane zostaną także wyjazdy do aquaparku oraz do kina.

Zajęcia w ramach zadania „Czas wolny inaczej VIII” prowadzone  są od 1 lipca br., a zatem również w okresie wakacji.

Sekretarz Gminy Ilona Ciura

data dodania: 11 lipca 2018 r.