czwartek 29 października 2020 r., imieniny obchodzą: Angela, Przemysław

Strona główna » Aktualności » Konkurs

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie zaprasza wszystkich rolników do udziału w XIV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz innymi instytucjami.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie gospodarstwa rolnego w Oddziale Regionalnym KRUS w Częstochowie ul. Korczaka 5, tel. (34) 365 32 92 lub w Placówkach Terenowych KRUS w terminie do 31 marca 2016r.

Formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje o warunkach udziału w Konkursie dostępne są w Placówkach Terenowych KRUS i siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie (pokój 24/25), a także na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl

Komisje Konkursowe w zgłoszonych gospodarstwach będą oceniać elementy wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo pracy, między innymi:

· ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy

· stan budynków inwentarskich i gospodarczych, w tym schodów i używanych drabin oraz instalacji i urządzeń elektrycznych,

· wyposażenie maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie w osłony ruchomych części, podpory i inne zabezpieczenia przed wypadkami,

· stan techniczny maszyn i urządzeń stosowanych w gospodarstwie,

· warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich,

· stosowanie, stan i jakość środków ochrony osobistej,

· rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym,

· estetyka gospodarstw.

Przystąpienie do Konkursu to szansa i okazja do polepszenia stanu bezpieczeństwa i higieny pracy we własnym gospodarstwie rolnym, to sprawdzian efektów swojej pracy i wprowadzonych innowacji czy ulepszeń na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy. Zdobyta przy okazji uczestnictwa w Konkursie nagroda to dodatkowa motywacja i promocja dla laureata i regionu, z którego się wywodzi.

data dodania: 19 stycznia 2016 r.